niedziela, 5 marca 2017

Trening mięśni brzucha z piłką - 2 zestawy


Piłka ma wiele zalet i można znaleźć dla niej różne zastosowanie w treningu i nie tylko. Dzisiaj wykorzystamy ją do ćwiczeń brzucha, bo świetnie się do tego nadaje. Mięśnie palą!

Jeśli takie ćwiczenia to dla Ciebie nowość postaraj się być cierpliwa. Nie wszystko wychodzi za pierwszym razem. Szczególnie wymagające są ćwiczenia z nogami podpartymi na piłce. Nie zniechęcaj się brakiem równowagi. Staraj się wykonywać ćwiczenia powoli i w skupieniu, angażując brzuch. 

Pierwszy zestaw składa się z 6 ćwiczeń. W zależności od zaawansowanie wykonaj 2-3 serie. Przerwy między ćwiczeniami jedynie na zmianę pozycji, a między seriami do 30 sekund.


1. Przyciąganie kolan w podporze


2. Przyciąganie prostych nóg w podporze


3. Spięcia mięśni brzucha w leżeniu na piłce. Jednocześnie podnosisz obręcz barkową i biodra do pozycji neutralnej


4. Spięcia mięśni brzucha. Tułów ułożony pod lekkim kątem. Miednica nieruchoma


5. Wznosy bioder z piłką między stopami. Staraj się wykonać bez nadmiernego zamachu


6. Spięcia z piłką wyciągniętą przed siebieZestaw 2 składa się z 5 ćwiczeń. W zależności od zaawansowanie wykonaj 2-3 serie. Przerwy między ćwiczeniami jedynie na zmianę pozycji, a między seriami do 30 sekund.


1. Przyciąganie prostych nóg w podporze


2. W podporze dotykanie podłogi palcami stóp. Nie unoś bioder zbyt wysoko. staraj się dążyć do pozycji deski


3. Powolne opuszczanie tułowia do pozycji, w której brzuch pozostaje spięty, następnie nieco bardziej energiczny wznos tułowia. 10x


4. Pierwsza część ćwiczenia pozostaje taka sama. Dodajemy skręt tułowia do boku


5. Skręt tułowia połączony z odchyleniem do tyłu

Ćwiczenia 3, 4, 5 moją tworzyć płynna całość. Każde skręt licz jako jedno powtórzenie. 

Mam nadzieje, że dla tych ćwiczeń wiele piłek zostanie odkopanych i odkurzonych <3
Miłych treningów!

5 komentarzy:

 1. Moja mama ostatnio narzeka właśnie, że chyba musi zrzucić kilka kilogramów, a nie ma motywacji do ćwiczeń. Z Przyjemnością więc polecę jej tego bloga. Jest możliwość kupienia jakiejś płytki z poleconymi prze Panią ćwiczeniami ?:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Największy problem z mięśniami brzucha wynika z ich sporej wytrzymałości. Oznacza to, że aby osiągnąć efekt trzeba pracować wyjątkowo ciężko i wytrwale. Niemniej jednak satysfakcja z efektów jest nie do przecenienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ćwiczenia ćwiczeniami, ale bez odpowiedniej, restrykcyjnej diety, efekty naszych wysiłków nie będą raczej zauważalne. Brzuch robimy w kuchni - to prawda stara jak świat:)

   Usuń
 3. Ćwiczenia wyglądają na bardzo wymagające. Super, że pokazujesz je w formie gifów, znacznie łatwiej zrozumieć, na czym mają polegać. :) Dla mnie trening z piłką to w takim samym stopniu ćwiczenie mięśni, co równowagi. ;)

  OdpowiedzUsuń